Armia IRANU

Armia IRANU

Postautor: Marek_W_Pilat » 18 paź 2015, 17:28

ARMIA IRANU

Niewiele wszyscy wiemy o armii Iranu. Nawet na tym forum ten temat się nie pojawił, chociaż, jak wszyscy wiecie, politycy proamerykańscy wygenerowali rzekome zagrożenie ze strony tego kraju dla Polski.

[Tak jakby nie można było po prostu powiedzieć społeczeństwu, że dobrze by było aby na terenie kraju stacjonowali Amerykanie i uczciwie powiedzieć ile to może kosztować..]

Z informacji dochodzących z Iranu i pochodzących z oficjalnych żródeł wiadomo, że zaledwie przed kilkoma miesiącami Irańczycy zakończyli pozytywnie próby i przeszli do fazy seryjnej produkcji swojej rakiety o najdalszym zasięgu tj. 500 km.

Od kilku dni wiadomo, że pozytywnie zakończyły się trójstronne rokowania (Iran, USA, Rosja) dotyczące poddania irańskiego programu nuklearnego kontroli międzynarodowej.

I tak rozwiało się nierealne zagrożenie ze strony Iranu dla Polski ....

W "załączeniu" film przechwycony z oficjalnej irańskiej telewizji przez amerykańską kompanię ionformacyjną RT [url]rt.com[/url] a przedstawiający irański potencjał rakietowy ukryty w skalnym masywie na głębokości ponad 500 metrów.
Jak można się zorientować, nie są to silosy do odpalenia rakiet, ale magazyn rakiet.

http://www.szczecinek.nazwa.pl/Do_Serwis-Militarny/Iran/Iran%20Footage%20reveals%20long-range%20missile%20launch%20facility%20for%20first%20time.mp4

Inne nowości z Iranu, które mogą zainteresować "marwojów" ...
Niedawno zakończyły się końcowe próby wyprodukowanej przez Iran fregaty rakietowej (podają destroyer - niszczyciel przyp. red) niszczyciela rakietowego o nazwie "Damavand", uzbrojonego w kierowane pociski rakietowe klasy woda-woda oraz woda-powietrze, wyrzutnie torpedowe oraz artylerię przeciwlotniczą, posiadającego lądowisko dla helikopterów oraz skonstruowane przez Irańczyków wysokiej klasy wyposażenie elektroniczne, które podobno pozwala na śledzenie jednocześnie około 100 objektów - celów na powierzchni morza, pod wodą oraz w przestrzeni powietrznej..

http://www.szczecinek.nazwa.pl/Do_Serwis-Militarny/Iran/fregataDAMAVAND_Iran.jpg

Okręt ten w marcu 2015 r. złożył kurtuazyjną wizytę w Astrachaniu (Federacja Rosyjska). Na codzień okręt ten bazuje w porcie Anzali na Morzu Kaspijskim.
Wiadomo, że okręty marynarki wojennej Iranu często uczestniczą we wspólnych ćwiczeniach Floty Morza Kaspijskiego Federacji Rosyjskiej oraz floty wojennej Iranu.

Pozdrawiam,
Marek W. PIŁAT
[poprawki naniesione 23 pażdziernika 2015 r.)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2015, 01:19 przez Marek_W_Pilat, łącznie zmieniany 1 raz
Marek_W_Pilat
 
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2011, 02:00
Lokalizacja: Szczecinek

Informacja

Ten wątek ma 2 odpowiedzi

Musisz być zalogowany, aby zobaczyć wszystkie posty w tym wątku.


Zarejestruj się lub Zaloguj się

Wróć do Armie świata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość