Plan reaktywacji Serwis-militarny.net

Postautor: Bogusław Wolf » 07 cze 2011, 13:36

Witam

Grzegorzu, o ile byłbyś przekonany do rozwiązań przyjętych na soldat.ru (przykładowo) i jak piszesz, że trzeba będzie zrezygnować z drzewa (które dla mnie jest troszkę niezbyt czytelne) – za to jest możliwość odpowiedzi z cytatami z postu, gdzie moim zdaniem jest bardziej przejrzyście – widać, kto komu odpowiada, na jakie konkretnie kwestie. I nie jest to wcale trudne - po prostu wycinam poszczególne zdania z postu korespondenta i odnoszę się ściśle do nich.
Podpisywanie się imieniem i nazwiskiem – chyba powinno pozostać jednak, myślę że nie powinno odstraszać Znane Nazwisko, nie zawsze przecież z uznaną i zweryfikowaną wiedzą jest ono powiązane - choćby do naszych recenzji tekstów spoglądając. Mi np. bardzo odpowiada, kiedy na jednej płaszczyźnie mogę tutaj prowadzić debatę z wysokiej klasy specjalistą, w kwestiach które mnie interesują, czuję się bardziej dowartościowany, fakt taki motywuje mnie do pogłębiania wiedzy :-)
Nie odniosłeś się Grzegorzu, być może świadomie do innej poruszonej przeze mnie sprawy – że siebie zacytuję raz jeszcze:
W wypadku ingerencji autora w pierwotny tekst postu – zamieszczana jest wzmianka o kolejnej modyfikacji; jest to dość istotne dla czytelnika, który po lekturze interesującego go postu - na naszym Forum nie dostrzega wprowadzonych następnie – czasem bardzo istotnych zmian.
Wydaje mi się to bardzo ważne, szereg kolegów wypowiadało się tutaj nt., że kiedy uzupełnienia wprowadzane są przez autora po okresie kilku tygodni czy nawet miesięcy (bez wzmianki w poście o modyfikacji), to czytelnicy tego nie dostrzegają niestety.
Na innych forach (żeby już wyłącznie na ruskie się nie powoływać) przy profilu użytkownika zamieszczona jest liczba postów, niektóre dane personalne (wg wyboru użytkownika), widoczny jest moment ostatnich odwiedzin przez użytkownika, aktualna obecność jego na forum, w jakiej specjalności dany użytkownik jest najbardziej aktywny (z liczbą postów do danej działki przypisanej). Jest też dostępny wykaz wszystkich zarejestrowanych użytkowników.
Z treści Twojego Grzegorzu postu czytam, iż odnosisz się nie tylko do uwag tutaj zapisanych, pewnie do Ciebie bezpośrednio też propozycje spływają – i moje tutaj zgłoszone luźne propozycje nowością żadną nie są. W każdym razie chętnie bym widział te funkcje na Forum – a jak piszesz, to możesz udostępnić teoretycznie dowolną funkcjonalność. Troszkę szkoda, że w ogórkowym sezonie mała liczba doświadczonych naszych kolegów temat tutaj podjęła. Na pewno pomysłów im nie brakuje

Pozdrawiam

Pozdrawiam, Bogusław
Bogusław Wolf
Ekspert

Postautor: Grzegorz Prasał » 08 cze 2011, 15:39

Sprawa z migracją forum wygląda tak, że albo uda się je przenieść na nowy silnik i wtedy będą dostępne WSZYSTKIE funkcjonalności, które tutaj wymieniliście, albo… będziemy mieli problem. W tej chwili robię przygotowania i jestem w trakcie analizy wykonalności w tej kwestii. Stawiam na opensource’owe rozwiązanie z tego względu, że większość z Was korzysta z kilku ich (najczęściej nieświadomie) na innych forach, gdzie one już działają, dzięki czemu przesiadka byłaby intuicyjna, bez szoku spowodowanego zetknięciem się z czymś zgoła odmiennym od tego, co było dotąd. Obecne forum jest oparte na skrypcie phorum.org, na którym oparte było również kiedyś forum Polski Zbrojnej, ale ma on wiele moich modyfikacji, co dodatkowo utrudnia migrację. Ale jestem dobrej myśli, tym bardziej że chcę stworzyć naprawdę przyjazne miejsce do dyskusji, co jest dodatkową motywacją.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Grzegorz Prasał » 02 lip 2011, 20:10

Mam bardzo dobrą wiadomość! Po miesiącu analiz i eksperymentów udało się przenieś konta użytkowników na nowe forum. Będzie potrzeba przetestowania działania, w szczególności prawidłowości logowań hasłami, których teraz używacie. Jak wszystko będzie gotowe do testów, dam Wam znać. Przewiduję, że będzie to połowa lipca. Jeżeli rzeczywiście nie będzie nieprawidłości, to nic już nie będzie stało na przeszkodzie, żeby forum wyglądało tak jak http://soldat.ru/forum, które dobrze znacie i było podzielone na kategorie w taki sam sposób jak tamże. Wszystko będzie zależało wtedy od poświęconego czasu i ilości pracy na skonfigurowanie nowego forum.

Nowe forum będzie potrzebowało moderatorów, proszę więc o zgłoszenia. Jestem otwarty na wszelką pomoc w kwestii administracji i uporządkowania zasobów, które jak widać rozrosły się bardzo.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Jacek Tymoczko » 02 lip 2011, 20:40

Jeśli mogę "wybiec" przed szereg, to chciał bym zgłosić swoją kandydaturę na moderatora, o ile oczywiście koledzy z forum ją poprą.

Jako swoje "CV" mogę powiedzieć tyle że od 2008 roku prowadzę niemalże samodzielnie serwis www.jednostki-wojskowe.pl, oraz jestem moderatorem na jednym z bardzo popularnych młodzieżowych for internetowych od roku 2007.

Jeśli koledzy się zgodzą będzie mi bardzo miło "pracować" na nowym forum jako moderator.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Grzegorz Prasał » 02 lip 2011, 23:00

Jeśli chodzi o mnie, to będzie mi bardzo miło Jacku, jeśli wspomożesz swoim doświadczeniem. Zachęcam inne osoby to zgłaszania się. Żadne "CV" nie jest potrzebne. Najważniejsze są chęci wzięcia udziału w tym historycznym przedsięwzięciu:)
Grzegorz Prasał
Administrator

Poprzednia

Wróć do Sprawy użytkowników PFW i Serwis-militarny.net