Forum zostało przeniesione!

Forum zostało przeniesione!

Postautor: Grzegorz Prasał » 11 sie 2011, 16:38

Możecie już normalnie pisać. Teraz czekają nas ostatnie konfiguracje i uporządkowywanie tematów, ale to wszystko będzie się odbywało w tle i nie będzie zakłócać dyskusji.

Zgłaszajcie wszelkie uwagi i usterki, na które napotkacie!
Grzegorz Prasał
Administrator

Re: Forum zostało przeniesione!

Postautor: Bogusław Wolf » 12 sie 2011, 00:19

Grzegorzu, mam pytanie – w związku z tym, że za kadencji poprzedniego „Starego” Forum dostawaliśmy do skrzynek maile z informacjami, iż coś się dzieje, na ogół teksty postów z pierwszej ich redakcji. A jak będzie obecnie?
Skoro do nowego Forum recypowałeś kilka rozwiązań na soldat.ru przyjętych – na tamte zwyczaje też się powołam. Z forów rosyjskich, gdzie się udzielam – do skrzynki dostaję informacje (w czterech przypadkach, podobnie z forum ukraińskiego) o odpowiedziach na tematy, do których ja sam coś wniosłem. Jedno forum, na którym pisuję: http://rus.rpg7.org/ - nie powiadamia o nowościach nikogo. Natomiast wspomniane soldat.ru (z jednego działu – na moją skierowaną do admina prośbę) wysyła mi informacje o wszystkich nowych wpisach; z pozostałych działów - tylko informacje dot. wątków, gdzie coś napisałem.
Nie czuję się upoważniony, by ex cathedra oceniać, które z ewentualnych wschodnich rozwiązań w tym temacie jest najlepsze – jednakowoż interesuje mnie, czy Ty tutaj podobny (lub inny) mechanizm wprowadzisz?
Pozdrawiam, Bogusław
Bogusław Wolf
Ekspert

Postautor: Jacek Tymoczko » 12 sie 2011, 09:29

Takie powiadamianie o odpowiedziach powinno być, ale wg mnie opcją, czyli że użytkownik powinien mieć możliwość "wyboru" czy chce powiadomienia otrzymywać czy nie.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Bogusław Wolf » 12 sie 2011, 11:25

Dostałem od Użytkownika informację, iż zamieszczony przeze mnie wczoraj plik dot. planu ćwiczeń Granit-86 - tutaj: viewtopic.php?f=22&p=14150&sid=e05ff9ba0a97d8d6eb4948ecb224192e#p14150 - już nie istnieje :(
Spróbowałem sam pobrać wklejony przeze mnie plik - pojawia się komunikat:

"Wybrany załącznik już nie istnieje

Plik ./../files/20224_af92bac96d52eeb7cab600e7ddf19a85 nie istnieje."

Czy coś zrobiłem nie tak?
Czy też może to są działania widocznych czasami botów: Google i Bing - nie wiem kto zacz?
Nie widzę też tego pliku w koszu na śmieci.
Pozdrawiam, Bogusław
Bogusław Wolf
Ekspert

Postautor: Jacek Tymoczko » 12 sie 2011, 11:56

Bogusławie wydaje mi się że problem z Twoim plikiem występuje dlatego że zmieniła się wczoraj późno w nocy domena forum. Przeszliśmy oficjalnie na adres http://www.serwis-militarny.net/forum i stąd ten plik zginął. Tak samo znowu pojawił się problem z avatarami, ale podejrzewam że to również związane jest ze zmianą domeny.

Występuje też dziwna "anomalia"

Mimo że jestem zalogowany to klikając w link który podał Pan Bogusław powyżej, przenosi mnie do tego tematu ale od razu mnie wylogowuje z forum i każe mi się logować od nowa.

PS. Czy można ustawić by forum z automatu nie wylogowywało tak szybko użytkownika, np. siedzę sobie na forum po czym przez jakąś godzinę z niego nie korzystam (ale zakładkę z forum mam w przeglądarce otwartą), wracam po godzinie klikając jakiś dział i muszę się logować od nowa. Proponuję wydłużyć okres "sesji" zalogowanego użytkownika na trochę dłużej.
Awatar użytkownika
Jacek Tymoczko
Moderator

Postautor: Grzegorz Prasał » 12 sie 2011, 12:51

Odniosę się pokrótce do Waszych uwag:

1) Posty z forum na e-mail [oczywiście dla tych, co chcą]; nie wyobrażam sobie forum bez tej opcji, jaka była na forum "Bezpieczeństwo". Nie jest to jednak standardowa funkcjonalność tego forum i trzeba będzie go zmodyfikować. Myślę, że za jakiś miesiąc to będzie udostępnione. Póki co pozostaje korzystanie z opcji "Powiadamiaj mnie o nowych postach w tym temacie" widocznej pod oknem, w którym piszecie swój post. Póki co są pilniejsze rzeczy, jak ta z pkt. 2.

2) Szybkie wylogowywanie użytkowników; wiem o tym problemie i będę się nim zajmował w pierwszej kolejności. Wylogowuje np., gdy klikacie na czyjś link do danego posta, albo sami wpisujecie w przeglądarce adres forum na czysto. Na razie jedynym rozwiązaniem jest niestety nie zamykanie okna/karty, na której jest otwarte forum.

3) Załączniki i awatary; po przeniesieniu forum na docelową domenę wszystkie wrzucone przez Was pliki zostały skasowane. Tamto forum służyło tylko do testów.

Aktualizacja: awatary i pliki już działają.
Grzegorz Prasał
Administrator

Postautor: Grzegorz Prasał » 13 sie 2011, 18:17

Forum już nie wylogowuje. Możecie sprawdzić przez zalogowanie się, zamknięcie przeglądarki i otwarcie jej wraz z forum.
Grzegorz Prasał
Administrator

Wróć do Sprawy użytkowników PFW i Serwis-militarny.net