Dowódcy Północnej Grupy Wojsk Radzieckich w Polsce

#1
Dowódcy Północnej Grupy Wojsk Radzieckich w Polsce:

marszałek ZSRR Konstanin Konstantinowicz Rokossowski (maj 1945–październik 1949)

generał pułkownik Kuźma Piotrowicz Trubnikow (październik 1949–sierpień 1950)

generał lejtnant Aleksandr Iwanowicz Radzijewski (wrzesień 1950–lipiec 1952)

generał lejtnant Michaił Piotrowicz Konstantinow (lipiec 1952–czerwiec 1955)

generał pułkownik (od 9 siernia 1955 generał armii) Kuźma Nikitowicz Galicki (czerwiec 1955–luty 1958)

generał pułkownik Georgij Iwanowicz Chetagurow (luty 1958–marzec 1963)

generał lejtnant wojsk pancernych (od 19 kwietnia 1964 generał pułkownik) Siergiej Stiepanowicz Mariachin (marzec 1963–czerwiec 1964

generał lejtnant Aleksandr Pawłowicz Rudakow (czerwiec–październik 1964)

generał pułkownik Gleb Władimirowicz Bakłanow (październik 1964–czerwiec 1967)

generał lejtnant (od 20 lutego 1968 generał pułkownik) Iwan Nikołajewicz Szkadow (czerwiec 1967–listopad 1968)

generał lejtnant (od 19 lutego 1969 generał pułkownik) Magomied T. Tankajew (grudzień 1968–maj 1973)

generał lejtnant wojsk pancernych (od 6 listopada 1973 generał pułkownik) Iwan Aleksandrowicz Gierasimow (czerwiec 1973–lipiec 1975)

generał lejtnant (od 18 października 1976 generał pułkownik) Oleg F. Kuliszew

(lipiec 1975–styczeń 1978)

generał lejtnant (od 19 lutego 1978 generał pułkownik) Jurij Fiodorowicz Zarudin (luty 1978–sierpień 1984)

generał lejtnant (od 10 października 1984 generał pułkownik) Aleksandr Wasiliewicz Kowtunow.(sierpień 1984–luty 1987)

generał lejtnant (od 18 lutego 1988 generał pułkownik) Iwan Iwanowicz Korbutow (luty 1987–czerwiec 1989)

generał lejtnant (od 28 kwietnia 1990 generał pułkownik) Wiktor Piotrowicz Dubynin (lipiec 1989–czerwiec 1992)

generał lejtnant (od 10 lipca 1992 generał pułkownik) Leonid Iłłarionowicz Kowalew (czerwiec 1992–październik 1993)

Dostęp do tematów z tego działu mają tylko najbardziej aktywni użytkownicy.

Zarejestruj się Zaloguj się
 
cron