Armia Radziecka w końcu lat 80-tych

#1
Witam na Forum. Jestem pod wrażeniem wiedzy forumowiczy n/t LWP. Może znajdzie się ktoś kto ma wiedzę także Armii Radzieckiej w latach 80-tych.



Poniżej podaje moją bazę danych na temat radzieckich wojsk lądowych "zkleconą" z różnych szczępków informacji w literaturze i Internecie. Jeżeli ktoś może poprawić wiele oczywistych błędów będę wdzięczny.





Pozdrawiam,



Paweł





Grupa Wojsk w NRD Zossen



34 DA Potsdam

6 BSZmot Berlin

35 BDSz Cottbus

164 BROT Drachhausen

175 BROT Oschatz

3 Bspecnaz Neuthymen

112 BAPpanc Konigsburg

133 BRPlot Juterborg

175 BRPlot Gustrow

252 BRPlot Gera

163 BRPlot Taucha

202 BRPlot Magdeburg

pbudmk Annaburg

27 ppont Appollensdorf

1 Bsap Brandenburg

57 Bsap Forst Zinna

2 Armia Pancerna Gwardii Fuerstenberg

16 Dpanc Gw Neustrelitz

94 DSZm Gw Schwerin

21 DSZm Perleberg

207 DSZm Stendal

122 BROT Gentzrode

458 BROT Strelitz-Alt

290 BA Schweinrich

61 BRPlot Borgitz

69 ppont Rathenow

20 Armia Gwardii Eberswalde/Finow

32 Dpanc Gw Juterborg

90 Dpanc Gw Bernau

25 Dpanc Vogelsang

35 DSZm Doeberitz

5 BCz Guestrow

37 BROT Altes Lager

464 BROT Furstenwalde

387 BA Altes Lager lub Bernau

67 BRPlot Estal

44 ppont Frankfurt/Oder lub Eberswalde

3 Armia Uderzeniowa Magdeburg

7 Dpanc Gw Rosslau

10 Dpanc Gw Altengrabow

12 Dpanc Gw Neuruppin

13 Dpanc Neuruppin

47 Dpanc Gw Hillersleben

36 BROT Altengrabow

448 BROT Born

385 BA Planken lub Burg

49 BRPlot Colbitz

36 ppont Dalgow

8 Armia Gwardii Weimer-Nohra

79 Dpanc Gw Jena

27 DSZm Gw Halle

39 DSZm Gw Ohrdruf

57 DSZm Gw Naumburg

47 BCz Plauen

11 BROT Weissenfels

449 BROT Arnstadt

390 BA Ohrdruf lub Altenburg

18 BRPlot Gotha lub Armstadt

par Weissenfels

38 pappanc Altenberg

65 ppont Merserburg

1 Armia Pancerna Gwardii Dresden

9 Dpanc Zeithain lub Reisa

11 Dpanc Gw Dresden

20 DSZm Gw Grimma

181 BROT Kochstedt

432 BROT Wurzen

308 BA Zeithain

53 BRPlot Altenburg lub Grimma

68 ppont Dresden lub Wittenberg



Północna Grupa Wojsk Świdnica



20 DPanc Borne-Sulinowo/Białogard

6 DSZmot Świętoszów

BDSz Białogard

BROT Borne-Sulinowo/Białogard

BRPlot Trzebień

20 SBŁ Rembertów

Bspecnaz Strachowice

BŁ Kęszyca

SzBCz Strachowice

5 ppont Wędrzyn

prplot Legnica



Centralna Grupa Wojsk Mlovice



34 BDSz Mlovice

?prplot Pilsen

4 Armia Gwardii Mlovice

15 Dpanc Gw Mlovice

31 Dpanc Bruntal

18 DSZm Gw lub Mlada Boleslav

30 DSZm Gw Zvolen

48 DSZm Nove Mesto lub Vysoke Myto

BRPlot Mlovice



Południowa Grupa Wojsk Budapest



9 Armia Gwardii Budapest

19 Dpanc Gw Esztergom

13 Dpanc Gw Veszprem

39 DSZm Gw lub 93 DSZGw Kecskemet

254 DSZm lub 253 DSZ Szekesfehevar





Nadbałtycki Okręg Wojskowy Kaliningrad



7 DPD Gw Kaunas

242 SzDPD lub 44 SzDPD Jonawa

37 BDSz Czerniachowsk

336 BSM Gw Bałtijsk

?MorBSpecnaz Bałtijsk

129 DA Kaliningrad

344 DA Kaliningrad

24 SzklDpanc Riga lub Dobele

11 Armia Gwardii Kaliningrad

1 Dpanc lub 15 DPancGw Kaliningrad

40 Dpanc Gw Sowietsk

1 DSZm Gw Kaliningrad

3 DSZm Gw Kłajpeda

152 BROT Kaliningrad

244 BA Kaliningrad

43 BRPlot Kaliningrad

181 Bsap Kaliningrad

689 prak Kaliningrad

29 pappanc Kaliningrad

302 pWRE Kaliningrad

46 ppont Kaliningrad

12 Armia Ogólnowojskowa Kaunas

26 DSZm Gw lub 18 DSZm? Gusiew

144 DSZm Gw lub 88 DSZm Tallin (Estonia)

107 DSZm Gw Jonawa (Litwa)/Wilnus



Białoruski Okręg Wojskowy



103 DPD Gw Witebsk

45 SzDpanc Gw Borysłw

3 DA Gw Osipowiczi

5 DA Briest

169 SzkDSZm Ostorow

38 BDSz Briest lub Mińsk

5 Bspecnaz Marina-Gorka

7 Armia Pancerna Gwardii Borysłw

3 Dpanc Gw Zasłonowo lub Lepel

34 Dpanc Gw Borysław

37 Dpanc Gw Połock

78 DSZm Gw Borysłw

76 BROT

29 BRPlot

7 ppont

5 Armia Pancerna Gwardii Bobrujsk

8 Dpanc Gw Borysłw lub Homel

29 Dpanc Słuck

193 Dpanc Bobrujsk

56 DSZm Gw Mazyr

199 BROT

56 BRPlot

544 ppont

28 Armia Ogólnowojskowa Grodno

6 Dpanc Gw Bobrujsk

28 Dpanc Słonim

76 Dpanc Briest

50 DSZm Gw Marina-Gorka

120 DSZm Gw defiladowa Mińsk





Przykarpacki Okręg Wojskowy Lwow



36 DA Kamieńskaja-Słoboda

81 DA Winogradow

37 BDSz Lwow

8 Bspecnaz

8 Armia Pancerna Gwardii Żytomierz

23 Dpanc Owrucz

17 DSZm Chmielnickij

66 DSZm Gw Czrnowcy

138 BRPlot

532 ppont

13 Armia Ogólnowojskowa Równe

117 Dpanc Gw Berdyczow

15 DSZm Gw Równe

24 DSZm defiladowa Lwow

97 DSZm Gw sławuta

38 Armia Ogólnowojskowa Iwano-Frankowsk

30 Dpanc Gw Nowogorod Wołyńskij

61 DSZm Użhorod

70 DSZm Gw Czernowski

128 DSZm Gw Mukaczewo



Leningradzki Okręg Wojskowy Leningrad



76 DPD Gw Psków

61 BSM Sputnik

36 BSM Peczenga

33 BDSz Leningrad

2 Bspecnaz Peczora/Pskow

?MorBSpecnaz Leningrad

26 DA Puszkino

145?DA Pskow

6 Armia Ogólnowjskowa Leningrad

37 DSZm Gw Paragołowa(Leningrad)

54 DSZm Leningrad

63 DSZm Gw Kandalaksza

65 DSZm Gw Riga

68 DSzm Gw Pskow

30 Korpus Armijny Gwardii Wyborg

45 DSZm Gw Wyborg

64 DSZm Gw Priozersk

111 DSZm Gw Sortawala

27 Korpus Armijny Archangielsk

45 DSZm Murmańsk

69 DSZm Siewierodwińsk

77 DSZm Gw Archangielsk

200 DSZm Peczenga



Moskiewski Okręg Wojskowy Moskwa



106 DPD Gw Tuła

1?DA Gw Kalinin

4?DA Gw Skopin

16 Bspecnaz Czuczkowo

1 Armia Gwardii Moskwa

4 Dpanc Gw Kantemirowska Nara-Fomińsk

2 DSZm Gw Tamańska Alabino

4?DSZm Gw Tambow

7?DSZm Gw Kalinin

13 Korpus Armijny Kursk

60 Dpanc Dierżyńsk lub Gorki

13 DSZm lub 26 SzkDPanc Kowrow

32 DSZm Kursk

53 DSZm Woroneż



Odesski Okręg Wojskowy



98 DPD Gw Bołgrad

40 BDSz Nikołajew

810 BSM Sewastopol

Bspecnaz Sewastopol

10 MorBSpecnaz Simferopol

2 DA Gw Zaporożets(Mołdawia)

1 Armia Ogólnowojskowa Simferopol

34 Dpanc Nikołajew

28 DSZm Gw Odessa

92 DSZm Gw Nikołajew lub Sewastopol

126 DSZm Simferopol

128 DSZm Feodosia

14 Armia Ogólnowojskowa Kisziniew

33 DSZm Gw Bielcy

55 DSZm Kisziniew

59 DSZm Gw Tiraspol

180 DSZmot lub 118 DSZm Bołgorod

169 BROT Bielice

237 Bsap Dubossary



Kijowski Okręg Wojskowy Kiew



23 BDSz Kremenczug

41 SzDpanc Gw defiladowa Humań

149 DA Nowomoskowsk

342?DA Fastowka

6 Armia Pancerna Gwardii Dniepropietrowsk

17 Dpanc Gw lub 18 Dpanc Gw Czerkassy

20 Dpanc Gw Kriwyj Rog

40 Dpanc Dniepropietrowsk

4 DSZm Ługańsk

269 BRPlot Połtawa

18 Armia Ogólnowojskowa Żytomir

75 Dpanc Gw Czugujew

29 DSZm Gw Łubny

47 DSZm Woroszyłowograd

60 DSZm Połtawa

72 DSZm Biełaja Cerkiew

3 Armia Pancerna Gwardii Czernochow

14 Dpanc Czugujew lub Wypołzow

42 Dpanc Gw Dniepropietrowsk

48 Dpanc Wypołzow

7 DSZm Konotop

46 DSZm Gw Czernochow



Północnokaukaski Okręg Wojskowy Rostow



4 DA Bujnaksk

56 BDSz Wołogodońsk

22 Bspecnaz w Afganistanie Askari lub Kowalewska

58 Armia Ogólnowjskowa Wołgograd

14? DSZm Astrachań

19 DSZm Elista

24 DSZm Gw Grozny

20 DSZm Gw lub 266 DSZmot Wołgograd



67 Korpus Armijny Krasnodar

51 Dpanc lub 4 Dpanc Nowoczerkask

9 DSZm Majkop

12? DSZm Krasnodar

73 DSZm Noworossyjsk

30? DSZm Rostow



Zakaukaski Okręg Wojkowy Tbilisi



104 DPD Gw Kirowabad

7? DA Kutaisi

146? DA Leninakan

173 BSpecNaz

41? BDSz Kutaisi ?

4 Armia Ogólnowojskowa Baku

6 DSZm Lenkoran

31 DSZm Gw Kirowabad

75 DSZm Nachiczewań

216 DSZm Baku

7 Armia Gwardii Erewań

13? DSZm Gw Talin

14? DSZm Gw Ararat

15 DSZm lub 26 DSZm Kurowakan

164 DSZm Erewań

261 DSZm Leninakan

45 Armia Ogólnowojskowa Kutaisi (Gruzja)

100 DSZm Gw lub 21 Dpanc Gw Tbilisi

10 DSZm Gw Akhaltsiche

145 DSZm Batumi

147 DSZm Akhaltsiche



Wołżański Okręg Wojskowy Kujbyszew



9? Armia Ogólnowojskowa lub 2 Armia Kujbyszew

27 DSZm (506,589psz) lub 10 DSZm Totskoje

34 DSZm lub 43 DSZm Kujbyszew

67?DSZm Syrzan

96 DSZm Kazań



Uralski Okręg Wojskowy Swierdłowsk



12 Bspecnaz spec. Turcja i Irak Swierdłowsk

10? Armia Ogólnowojskowa Swierdłowsk

44 SzkDPanc Kamyszow

41? DSZm Cebarkuł

77 DSZm Swierdłowsk

78? DSZm Niżnyj Tagił ?

83? DSZm Krasnoufimsk



Turkmeński Okręg Wojskowy



6? DA Taszkient

42? BDSz Taszkient

15 Bspecnaz w Afganistanie Czyrczyk

105 sppd Fergana

5 Armia Gwardii Taszkient

15?DSZm Aszchabad/Turkmestan

8 DSZmot Gw Biszkek/Kirgistan

28? DSZm Samarkanda/Uzbekistan

32? DSZm Termez/Uzbekistan

84 DSZm Gw Kizył-Arwat/Turkmestan

40 Armia Ogólnowojskowa Afganistan

5 DSZmot Gw Afganistan; Kuszka

108 DSZmot Afganistan

201 DSZmot Afganistan; Duszanbe

357 DSZmot Afganistan

360 DSZm Afganistan

66 BSZmot Afganistan

70 BSZmot Afganistan

191 pszm Afganistan

866 pszm Afganistan

56 BDSz Afganistan

40 BA Afganistan

254 prplot Afganistan

353 BA Gw Afganistan





Środkowoazjatycki Okręg Wojskowy Ałma-Ata



8? DA Semipałatyńsk

127? DA Aktubek

30? BDSz Ałma-Ata

32 Armia Ogólnowojskowa lub 1 AOg Semipałatyńsk

78 Dpanc lub 15 Dpanc Ajaguz

8 DSZm Makanci

18? DSZm Karaganda

36? DSZm Sarjozek

80 DSZm Ałma-Ata

165 DSZm Semipałatyńsk



Syberyjski Okręg Wojskowy Nowosybirsk



32? DA Nowosybirsk

67 Bspecnaz spec. Chiny Bierdsk

9? Dpanc Omsk

11? DSZm Abakan

28 Korpus Armijny Nowosybirsk

23 DSZm Bijsk

37? DSZm Itatka

40? DSZm Nowosybirsk

44? DSZm Krasnojarsk

125? DSZm Nowokuznieck



Zabajkalski Okręg Wojskowy Czita



11 BDSz Ułan-Ude

24 Bspecnaz Kjachta

82? DA Nauski

9? DA Czita

34 DSZm Sreteńsk

38 DSZm Borzjia

57 Armia Ogólnowojskowa lub 55 AOg Ułan-Ude lub Czita

5 Dpanc Gw lub 6 Dpanc Kjachta

49 SzkDpanc Czita

5? DSZm Niżnojdińsk

20? DSZm Ułan-Ude

122 DSZ Gw lub 27 DSZm Daurija



Dalekowschodni Okręg Wojskowy Chabarowsk



6 DPD Gw Biełogorsk

55 DSM Władywostok

33? DA Tojniczi

128? DA Ussuryjsk

39? BDSz Chabarowsk

40? BDSz Biełogorsk

44? BDSz Magdaczi

13 BDSz Ussuryjsk

14 Bspecnaz Ussuryjsk

42 MorBSpecnaz Władywostok

67 DSZm Providenija

68 DSZm Anadyr

? DSZm Magadan

15 Armia Ogólnowojskowa Chabarowsk

25? DSZm Lermontowka

73 DSZm Gw Komsomolsk

146? DSZm Dżeingy

148? DSZm Birobidżan

194 DSZm Chabarowsk

5 Armia Ogólnowojskowa Ussuryjsk

5? Dpanc Władywostok

17 DSZm Gw Barabas

42? DSZm Ussuryjsk

49? DSZm Liesozawodsk

29 DSZm Kamen-Rybołow

254 DSZm Woszajewka

35 Armia Ogólnowojskowa Biełogorsk

14? Dpanc Simanowsk

3? DSZm Gw Rajczińsk

8? DSZm Gw Swobodnyj

12? DSZm Gw Błagowieszczeńsk

31 DSZm Biełogorsk

11 Armia Ogólnowojskowa Tynda

3? Dpanc Tynda

9? DSZm Gw Skoworodino

39? DSZm Skoworodino

46? DSZm Erofiej Pawłowic

265 DSZm Taldan

25 Korpus Armijny Pietropawłowsk K.

3 DSZm Tennei, Kuryle

22 DSZm Pietropawłowsk K.

68 Korpus Armijny Jużnosachalińsk

79 DSZm Leonipowo-Sachalińsk

127? DSZm Smoljaninowo

342 DSZm Jużnosachalińsk



Grupa Wojsk w Mogolii Ułan Bator



39 Armia Ogólnowojskowa Ułan Bator

2 Dpanc Gw Baran Urt

72 Dpanc Czojbalsan

11? DSZm Sumber Soma

1? DSZm Buigan

2? DSZm Sayn-Shand

Dostęp do tematów z tego działu mają tylko najbardziej aktywni użytkownicy.

Zarejestruj się Zaloguj się
 
cron