Sygnatury archiwalne

Sygnatury archiwalne

#1
Witam,

Zrobiłem zestawienie sygnatur z CAW i kilka z Archiwum MON w Modlinie. Większość sygnatur pochodzi z publikacji Pana Jerzego Kajetanowicza, ale są tam także sygnatury z książki Pana Pawła Piotrowskiego.

Jedną niewiadomą są sygnatury zaczynające się od 1545, gdyż nawet Pan Jerzy Kajetanowicz pisał tą sygnaturę również z początkiem 1544. Więc nie mam pewności który zapis jest prawidłowy, ja przyjąłem 1545.

I jeszcze mam pytanie, uderzam niebawem do Archiwum MON w Modlinie o ile dostanę stosowne zezwolenie. Czy któryś z Panów ma może jakieś sygnaturki z tego archiwum ?? No i podobno tam nie można samemu sobie wybierać teczek z Zespołu, ja we wniosku napisałem dosyć ogólnie - Zarządzenia organizacyjne szczebla SG WP i MON z okresu 1945-84.

I znajomy mi powiedział że przed wizytą mam podać pracowni udostępniania konkretne numery zarządzeń które mnie interesują, a oni już dla mnie je znajdą i przygotują.

To trochę inaczej niż byłem nauczony pracować z aktami w Archiwum Wojskowym w Oleśnicy, gdzie petent bierze spis Zespołu Akt i tam wybiera sobie teczki które chce przejrzeć, dodam że teczki są dosyć dobrze opisane w Oleśnicy więc pracowało się wyśmienicie.

Generalnie doszła do mnie opinia że odkąd zmienił się zastępca dyrektora Archiwum MON w Modlinie to sprawy tam zmieniły się na "gorsze".

Macie Panowie jakieś doświadczenia z tym archiwum ?? Nie chciał bym po prostu stracić czasu , bo jak tam jest taka kicha to wolę sobie planować wizytę np. w Toruniu lub Gdyni.

PS. Plik z sygnaturami załączony.

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam Jacek
http://www.jednostki-wojskowe.pl

Ten temat ma 18 odpowiedzi.

Poznaj 10 korzyści wynikających z założenia konta lub przejdź do forum:

Załóż konto Zaloguj się