Samodzielne kompanie w WP

Samodzielne kompanie w WP

#1
Chciał bym zacząć wątek poświęcony tematowi chyba najmniej znanym w WP pododdziałom jakimi "były"/"są" samodzielne kompanie.

Na początek chciałem "wyjaśnić" jak to było z kompaniami rurociągów dalekosiężnych, gdyż temat ten ciągle mnie nurtuje i nie jestem do końca pewny czy mam je prawidłowo odnotowane w swoich zestawieniach. Kilka pytań się nasuwa.

Czy 8.Kompania Rurociągów Dalekosiężnych - JW 4242 stacjonowała w m.Puszcza Mariańska ? Dodam że wg moim notatek jako samodzielny pododdział kompania ta została rozformowana w terminie do 31.12.2008 roku (podstawa - Rozkaz Szefa IWspSZ Nr Z-47/Org. z dnia 15.02.2008 r.) i na jej bazie sformowano etatową krd podległą pod batalion składowania 10.BLog

Co ciekawe znalazłem informację że w składzie 1.Batalionu Składowania 1.BLog również znajduje się krd, czy nie jest to może "była" 9.Kompania Rurociągów Dalekosiężnych -JW 4244 Maksymilianowo ?? Tutaj także nie jestem pewny, ale zdaje się że ta krd nie jest już w m.Maksymilianowo, tylko w m.Grudziądz. Wg mnie kompanię tę rozformowano gdy formowana była 1.BLog
pozdrawiam Jacek
http://www.jednostki-wojskowe.pl

Ten temat ma 2 odpowiedzi.

Poznaj 10 korzyści wynikających z założenia konta lub przejdź do forum:

Załóż konto Zaloguj się
 
cron