Re: III wojna światowa

Panowie, w zwiazku z tym właśnie tematem poszukuję 3 artykułów opublikowanych w Przeglądzie Historyczno-Wojskowym w 2010 roku:

BABULA JULIAN, Rola i znaczenie obrony wybrzeża w przygotowaniach wojennych PRL i planowaniu strategicznym Naczelnego Dowództwa Zjednoczonych Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego (1945–1989) – „Przegląd Historyczno-Wojskowy” nr 1/2010, s. 121–141

PUCHAŁA FRANCISZEK, Wybrane zagadnienia przygotowania Sił Zbrojnych PRL do działań wojennych (1945–1990) – „Przegląd Historyczno-Wojskowy” nr 4/2010, s. 107–186

BABULA JULIAN, Zadanie operacyjne Frontu Polskiego (Nadmorskiego) – fikcja czy rzeczywistość, 1959–1989 – „Przegląd Historyczno-Wojskowy” nr 3/2010, s. 235–243

Ma ktoś możliwość udostępnienia tychże materiałów?

III wojna światowa

Plany, te prawdziwe wojny z zachodem były w naszym kraju. Co więcej są dalej w jednym z archiwów przechowywane. Tylko, że jakoś nie widziałem na liście przeglądających te dziesiątki teczek zbyt wielu osób, co więcej nie było prawie nikogo spoza pracowników archiwum. Więc można sobie gdybać jak miał wyglądać nasz udział w IIIwś. Tylko po co gdybać skoro można sięgnąć do źródeł. Wiadomo np. jakie cele w Niemczech i Danii miały paść od grzybków atomowych wysłanych tam przez rakiety odpalone przez naszych rakietowców i bomby zrzucone przez naszych pilotów. Jeśli podobne plany miało NATO, a wiadomo że miało, to rzeczywiście kolejna wojna po IIIwś byłaby na kamienie i dzidy. Tyle w temacie.
Swoją drogą sito przepuszczania na forum mogących tu pisać jest bardzo słabe. Już to kiedyś pisałem i przy takich tematach widać to gołym okiem. Wystarczy napisać trzy bzdetne nic nie wnoszące merytorycznie posty by stać się członkiem tego forum.
Bronienie ubecji i pezetperowskiej elity powinno być prawnie zakazane. Tak PRL budowali przez 45 zwykli Polacy, nie wymordowano nas wszystkich, ale pisanie tego bełkotu, który przeczytałem powyżej to obraza. Pod zaborami też wszystkich Polaków nie wymordowano, niektórzy całkiem nieźle sobie radzili, ale czy to znaczy że mamy dziś tęsknić do zaborów? Przeczytałem wymianę tych postów bo przyszło mi powiadomienie, ale szkoda mojego czasu na dalsze zaglądanie do tego tematu.

III wojna światowa

Robert Rochowicz pisze:
10 kwie 2020, 19:10
Plany, te prawdziwe wojny z zachodem były w naszym kraju. Co więcej są dalej w jednym z archiwów przechowywane. Tylko, że jakoś nie widziałem na liście przeglądających te dziesiątki teczek zbyt wielu osób, co więcej nie było prawie nikogo spoza pracowników archiwum. Więc można sobie gdybać jak miał wyglądać nasz udział w IIIwś. Tylko po co gdybać skoro można sięgnąć do źródeł. Wiadomo np. jakie cele w Niemczech i Danii miały paść od grzybków atomowych wysłanych tam przez rakiety odpalone przez naszych rakietowców i bomby zrzucone przez naszych pilotów. Jeśli podobne plany miało NATO, a wiadomo że miało, to rzeczywiście kolejna wojna po IIIwś byłaby na kamienie i dzidy. Tyle w temacie.
Czy można wiedzieć, w którym? I jak można uzyskać dostęp do tych teczek? Bo zapoznanie z materiałami źródłowymi mogłoby być... hmmm, wielce interesujące.

III wojna światowa

Robert Rochowicz pisze:
10 kwie 2020, 19:10
Bronienie ubecji i pezetperowskiej elity powinno być prawnie zakazane.
To brzmi jak nawoływanie do tyranii. W demokracji każdy ma prawo do adwokata.
Jak uczyli na studiach konieczne jest udowodnienie winnemu konkretnego czynu.

Plus to nawoływanie do rozliczeń staje się powoli hasłem politycznym. POPiS rządzi od tylu lat, że osądzenia można było dokonać.
Czas najwyższy skupić się na przyszłości. Przeszłość to historia.

III wojna światowa

Czy osądzanie faszyzmu jest nawoływaniem do tyranii!?
Każdy zbrodniczy ruch polityczny czy organizacja powinna być jasno oceniona w historii. I tak się stało z ubecją i pezetpeerowską elitą. Odróżniam to wyraźnie od zwykłych Polaków żyjących w PRL, uczących się, budujących socjalizm czy chcieli czy nie chcieli. Jeśli ma Pan inne zdanie na temat dokonań tych dwóch grup ludzi, no cóż, wolno Panu oczywiście. To jest właśnie demokracja.
POPiS też trzeba osądzać z całą surowością, tylko w czasach od 1989 r. ma Pan wolność wyboru, a w latach 1945-89 z tą wolnością było raczej słabo. Dlatego coś co nazywamy demokracją w 2015 r. oceniło PO-PSL i wybrało PIS do władzy. A czy łatwo będzie tak samo ocenić PIS i wybrać coś innego to zobaczymy 10 maja lub w innych terminach wyborów.

III wojna światowa

Panie Robercie, napisał Pan:
Robert Rochowicz pisze:
12 kwie 2020, 15:05
Bronienie ubecji i pezetperowskiej elity powinno być prawnie zakazane.
W Norymberdze instytucja obrony została zachowana. Nawoływał Pan do pozbawienia prawa do obrony.
Robert Rochowicz pisze:
Czy osądzanie faszyzmu jest nawoływaniem do tyranii!?
32 lata po upadku komunizmu gdy umarli wszyscy bonzowie PRL? Co robiono przez te 32 lata.
Obecnie to hasło polityczne. Najmłodsi ze średniej kadry (mający 35 lat w 1988) mają obecnie 67 lat.
Robert Rochowicz pisze:
POPiS też trzeba osądzać z całą surowością
Jestem przeciwnego zdania. Po co osądzać????
Należy wyciągać wnioski na przyszłość.

Wieczne szukanie winnych to moim zdaniem właśnie relikt ZSRR