Recenzje książek

Re: Recenzje książek

#301
Oczywiście Panie Jacku, ma Pan rację! :oops:

Generalnie w mediach jest cisza na ten temat.
I bardzo dobrze, bo zazwyczaj przypominają sobie o misjonarzach jak się coś wydarzy niedobrego!

Re: Recenzje książek

#302
Pojawi się lub już się pojawiła najnowsza książka Pana Dariusza Faszczy pt. "12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana - 70 lat służby na Pomorzu Zachodnim 1945-2015", wydana przez WCEO.

Ja swój egzemplarz trafiłem na allegro, ale ja mam jakiś egzemplarz nie do końca pocięty 😁

Okładka:
5505377760.jpg
pozdrawiam Jacek
http://www.jednostki-wojskowe.pl

Re: Recenzje książek

#303
Została wydana książka "Szlakiem bojowych tradycji 3. Brygady Pancernej" autorstwa Wiesława Chłopka, Stefana Kozaka i Andrzeja Miernickiego, z przedmową dowódcy generalnego RSZ gen. broni dr. Mirosława Rożańskiego.
Rok wydania: 2016
Oprawa: karton, folia, kolor, całość ksiązki na papierze ofsetowym III kl.
Nakład: ? egzemplarzy
Objętość: 112 s.
Wkładka ze zdjęciami kolorowa
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Dekorgraf Żagań
Brak zasadniczy - nie ma przypisów. Były sporządzone przez Autorów, w pdf też były, ale nie ma ich w książce.


Okładka i spis treści - poniżej
3BPanc.jpg
3BPanc1.jpg

Re: Recenzje książek

#304
Jest może informacja, kiedy do dywizji trafiły czołgi T-72 i w ogóle, jakie było uzbrojenie dywizji przed "reformą Siwickiego" i po niej?

Re: Recenzje książek

#305
Cześć.
W najnowszym numerze 2-3/2016 Przeglądu Historyczno-Wojskowego jest bardzo ciekawy artykuł autorstwa Włodzimierza Duchnowskiego „2 Pułk Rozpoznania Radioelektronicznego w latach 1974-1991 we wspomnieniach zastępcy dowódcy pułku ds. operacyjnych. Cz. 1. Organizacja i charakterystyka działalności Pułku”.
Polecam warto przeczytać.

Pozdrawiam
Witek

Re: Recenzje książek

#306
Witam, wczoraj na starociach widziałem album firmowy BUMAR Łabędy ,bardziej pamiątkowo-reklamowy, ładnie wydany, duży format, trochę zdjęć , opisów z historii fabryki ,obrazek T 72 w trzech rzutach ,absolutny brak danych -ilościowych , datowych o produkcji czy o samych czołgach itd, ale dla ewentualnego hobbysty jako egzemplarz do kompletu może kogoś interesuje- za tydzień lub dwa znów będzie zapewne na starociach, gdyby ktoś z kolegów pancerniaków był zainteresowany - mogę kupić i przesłać.
cena 30 zł
pozdrawiam

Re: Recenzje książek

#307
Witam , w ostatnim kwietniowym numerze Lotnictwa Air International jest ciekawy artykuł Roberta Rochowicza nt organizacji lotnictwa wojskowego do lat 60-tych, ciąg dalszy nastąpi.
gratuluję autorowi, należy mieć nadzieję że na tej kanwie powstanie książka i to niebawem. Robercie, jakbyś się nie pogniewał to na priva podesłałbym Ci dwie uwagi- uzupełnienia.
pozdrawiam
Roman Antonowicz

Re: Recenzje książek

#308
Witam
dziękuję za miłe słowa
każda uwaga, uzupełnienie, poprawka będzie przez mnie mile widziana.

Pozdrawiam
Robert

Re: Recenzje książek

#309
Witam.
Pisząc o artykułach Roberta warto również wspomnieć o dwuczęściowym artykule „Lotnictwo morskie 1945-1990” (Lotnictwo Air International numery 1 i 2 z 2017 r.).

Pozdrawiam
Witek

Brakujące książki

#310
Osobiście czekam na dwie pozycje:
1) Polskie wojska lądowe w latach 1961-1988 Jerzego Kajetanowicza (Pozycja dotycząca lat 1945-1960 była fantastyczna, nie będę jednak ukrywał, że interesuje się głównie latami 1976-1988).
2) Wojsko Polskie 1945-1990 Roberta Rochowicza (Wierzę, że zbierze wszystkie swoje fantastyczne artykuły i doda plany dotyczące wojsk lądowych w ostatnim okresie PRL).

W każdym razie, moim zdaniem, pozycje tych dwóch autorów zaspokoiłyby moją ciekawość w zakresie wojsk pancernych, artylerii i wojsk rakietowych (szczególnie artyleria w latach 80-tych to taka biała plama i to co ciekawe A-19, MŁ-20 oraz M-30), wojsk lotniczych i OPK oraz marynarki wojennej.