Legia Akademicka

Legia Akademicka

#1
Dzień dobry,
Jestem studentką II stopnia bezpieczenstwa wewnętrznego i zgłosiłam się do programu Legia akademicka na kurs rozszerzony czyli podoficerski. Pytanie jest takie chcę zostać żołnierzem zawodowym. Niestety słyszę różne opinie, jedna z nich to nie jest takie proste szanse to mniej niż 1% inna, że wojsko potrzebuje ludzi i biorą. Właśnie byłam na prezentacji i wszystko ładnie pięknie pułkownik wypowiadał się o programie, iż legionistów którzy bedą chcieli zostać zawodowymi, wyślą na kurs doszkalajacy dzieki temu będzie miał szanse. Z 2 strony jeśli zrezygnuję to będę żałować, że nie spróbowałam.

Re: Legia Akademicka

#2
Sama sobie odpowiedziałaś, jak nie spróbujesz to będziesz żałowała, próbuj.

Re: Legia Akademicka

#3
Tylko zależy mi na tym by być tym żołnierzem zawodowym. Czy mogę jako kapral rezerwy iść na studium oficerskie majac magistra?

Re: Legia Akademicka

#5
Cześć. I jak po tej Legii? Udało Ci się zostać zawodowym? Bo ja mam teraz identyczny problem... Jestem na I roku studiów magisterskich i zastanawiam się nad Legią Akademicką i Służbą Przygotowawczą. Po zakończeniu studiów będę się starał dostać na Studium Oficerskie na AWL. Ale tam jest bardzo ciężko się dostać, więc w tej chwili myślę głównie o LA i SP. Trochę się obawiam, że robiąc od razu kaprala zablokuję sobie możliwość służby ze względu na zerowe doświadczenie. Studiuję Logistykę, ukończyłem kurs ratownika, język angielski na poziomie B2 wg TOEIC oraz prawo jazdy kategorii A, B, C (do końca studiów zrobię także C+E).